Beton i prefabrykaty betonowe

Beton i prefabrykaty betonowe

Beton to wciąż najpopularniejszy materiał na każdym placu budowy. Beton jest stosowany w większości prac. Robi się z niego wylewki, schody, filary i wiele innych niezbędnych na budowie prac. 

Co to jest beton?

Beton to mieszanka spoiwa hydraulicznego, wody i kruszywa. Spoiwem jest najczęściej cement, często z dodatkami mineralnymi. Kruszywo to materiał wypełniający: piasek lub żwir. Średnica ziaren kruszywa jest dobierana w zależności od wymaganych cech betonu. Woda natomiast powoduje wiązanie się mieszanki i nadaje jej odpowiednią konsystencję.

Beton klasyfikuje się ze względy na:

  • klasy – określają wytrzymałość betonu na ściskanie,
  • gęstość – beton lekki, zwykły i ciężki.

Klasę betonu dobiera się odpowiednio do miejsca w którym będzie użyty i na jakie obciążenia będzie narażony. O wyborze klasy betonu decyduje projektant. Beton Częstochowa oferuje całą gamę betonów różnych klas.

Prefabrykaty betonowe

Prefabrykaty betonowe to ekologiczne i bardzo chętnie i często stosowane rozwiązanie na placach budowy. Dlaczego prefabrykaty betonowe zyskały taką dużą popularność?

Prefabrykaty szybko się produkuje i montuje. Ponieważ są to elementy powtarzalne, są również precyzyjnie wykonane. Dzięki najnowocześniejszym technologiom stosowanym przy produkcji prefabrykatów betonowych, są one bardzo trwałe. Osiągnięcie takiego efektu byłoby niemożliwe na placu budowy. Prefabrykaty mogą być montowane w każdych warunkach atmosferycznych. Jest to ogromną zaletą w naszym zmiennym klimacie.

Stosowanie gotowych prefabrykatów betonowych ułatwia pracę i oszczędza czas, który jest dzisiaj bardzo cenny.

Wśród najpopularniejszych prefabrykatów betonowych znajdują się: kręgi betonowe, które sprawdzają się przy budowie kanałów deszczowych lub przepustów wodnych przy wyjazdach do posesji; płyty chodnikowe, które są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych, estetycznie wyglądają i są łatwe w utrzymaniu; płyty stropowe wykorzystywane do wykonania stropów belkowo-płytowych; pokrywy betonowe do studzienek kanalizacyjnych; krawężniki betonowe; bloczki betonowe ułatwiające budowę schodów, murów i podmurówek.

Wszelkie informacje na temat betonu i jego prefabrykatów dostępne są tutaj:  http://wlodar.com.pl/

Dodaj komentarz