Czy warto mieszkać na osiedlu z domkami szeregowymi?

Czy warto mieszkać na osiedlu z domkami szeregowymi?

Popularne szeregówki występują niemal w każdym mieście. Mają praktycznie tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Jedni doceniają własny kawałek domu, a inni narzekają na bliskość sąsiadów i mały wpływ na ostateczny wygląd domu. Co sprawia, że wciąż jest tyle chętnych na mieszkanie w szeregówce?

Zalety domów szeregowych

Niestety nie każdego stać na duży dom z wielkim ogrodem i podwórkiem. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo środków pieniężnych, bardzo często decydujemy się na kupno własnego mieszkania. Warto jednak pomyśleć o innym rozwiązaniu. Szeregówka bardzo często kosztuje tyle, ile mieszkanie w centrum, a jednak daje nam dużo więcej możliwości i poczucie posiadania własnego kawałka domu. Choć szeregówki Częstochowa połączone są zwykle dwoma lub jedną ścianą na krańcu szeregu, wejście do domu jest osobne. Mamy też zazwyczaj własny garaż czy niewielki ogród, w którym możemy urządzać grilla lub organizować inne imprezy na świeżym powietrzu. 

Warto też wspomnieć, że szeregówki często powstają na nowych osiedlach, które stanowią niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Znajdziemy tu wiele placów zabaw i terenów rekreacyjnych, na których będziemy mogli spędzać wolny czas z bliskimi. Osiedla te zwykle są bardzo dobrze połączone z centrum miasta. Na ich terenie znajdziemy szkoły, przedszkola oraz wiele osiedlowych sklepów, które w zupełności wystarczą nam do normalnego funkcjonowania. 

Wady domów szeregowych

Nikt nie powiedział, że mieszkanie w domu szeregowym pozbawione jest wad. Przede wszystkim musimy pamiętać, że będziemy skazani na bliskość sąsiadów, a tych niestety wybrać nie możemy. Pozostaje nam żyć z nimi w jak najlepszych stosunkach. Na szczęście ta wada może się okazać również zaletą. Jeśli trafimy na dobrych sąsiadów, możemy liczyć na pomoc w wielu sytuacjach. 

Jako mieszkańcy jednej szeregówki nie mamy wpływu na to, jak będzie wyglądać cała konstrukcja oraz jaki będzie układ wnętrza. Musimy dostosować się do tego, co tam zastaniemy. Jeśli szeregówki zostały zbudowane na wąskich działkach, z pewnością będą one piętrowe, a więc dochodzą nam schody, co może być mało komfortowe dla osób starszych. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat osiedla z domkami szeregowymi, zajrzyjcie na stronę:  http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj komentarz