Kiedy warto wybrać tańszy dach?

Kiedy warto wybrać tańszy dach?

Rodzaj zadaszenia i więźby dachowej najczęściej spędza sen z powiek osobom, które budują dom. W końcu to jeden z najważniejszych elementów wykończenia. Okazuje się, że wybór idealnego materiału na dach może być prostszy niż myślisz. Wystarczy jedynie poznać odpowiednie poszycie dachowe. W tym artykule pomożemy Ci zdecydować, które zadaszenie zasługuje na największe zaufanie.

Jak wybieramy dach?

Obecnie prym wiodą poszycia z blachy. Są tanie i wytrzymałe, a co ważniejsze, najszybciej się je montuje. Oznacza to, że budowa domu zostaje przyspieszona, a samo wykończenie pochłania mniej czasu i budżetu inwestora. Jednak nie wszyscy są w stanie się na nie zdecydować. Jednych powstrzymuje wygląd blachodachówki, inni są sceptyczni, co do jej jakości, a pozostali cenią stare rozwiązania, które nie zawsze okazują się tak dobre, jak zakładano. Dlatego najwyższy czas dokładnie poznać zalety zadaszenia z blachy. Tylko w ten sposób przekonamy się, że to naprawdę odpowiednie poszycie na każdą kieszeń.

Blachodachówka? Dlaczego nie!

Słynna blachodachówka ma wiele zalet. To one sprawiają, że wypiera dachówki ceramiczne. Jest to nich łudząco podobna, ale za to o wiele lżejsza i tańsza. Nie wymaga również skomplikowanej renowacji i konserwacji. Koniec końców okazuje się więc, że wybierając blachodachówkę oszczędzamy nie tylko budżet poświęcony na budowę, ale i czas w przyszłości. Nie będzie też konieczne naprawianie dachu, gdy położymy na nim właśnie tę ocynkowaną blachę. Powłoka nałożona na stal sprawi, że ta będzie odporna nie tylko na rdzewienie, ale i na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Blacha trapezowa – gdy kończą się fundusze

Z kolei blacha trapezowe to rozwiązanie idealne, gdy kończą nam się fundusze na budowę, a chcemy wykończyć dom. Jest jeszcze tańsza od blachodachówki, ale za to w niczym nie uchybia, jeśli chodzi o wytrzymałość i jakość wykonania. Można więc śmiało powiedzieć, że ta jest pozytywnie nieadekwatna do ceny. Dlatego, gdy chcemy zaoszczędzić, ale nie kosztem trwałości i standardu zadaszenia, blacha trapezowa z pewnością spełni nasze oczekiwania pod każdym względem.

Dodaj komentarz