Jak dbać o ogród latem?

Jak dbać o ogród latem?

Praca w ogrodzie dla wielu osób jest prawdziwą przyjemnością i hobby. Piękny i zadbany ogród to marzenie każdego właściciela domu. Sezon letni to czas, w którym najbardziej powinno się dbać o swoje rośliny. Wysokie temperatury, mocne słońce, a także duża liczba suchych dni sprawiają, że flora potrzebuje więcej wody i naszego zainteresowania. Należy odpowiednio dbać o roślinność, ponieważ nieumiejętna pielęgnacja może doprowadzić nawet do jej zwiędnięcia.

Pielęgnacja ogrodu – jak dbać o niego latem?

Latem ogród prawdziwie rozkwita – cieszy barwami i zapachami kwiatów, piękną trawą oraz smakiem świeżych warzyw czy owoców. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w okresie upałów. 

Jedną z najważniejszych czynności jest podlewanie ogrodu. Przy wysokich temperaturach gleba szybciej wysycha, co prowadzi do obumierania roślin. Należy przestrzegać pewnych reguł – nie wolno podlewać ogrodu w ciągu dnia, kiedy jest największe nasłonecznienie, tylko o świcie i zmierzchu.

Bardzo ważną częścią przydomowego ogrodu jest wypielęgnowany trawnik. Aby zachować jego estetyczny wygląd na cały okres letni, należy pamiętać o regularnym koszeniu. Najlepiej takie prace wykonywać co 7-10 dni. Dzięki temu trawa będzie piękna, gęsta i zielona. Koszenie zapobiegnie zakwitaniu i wysychaniu trawnika. Warto wiedzieć, że nie powinniśmy przycinać trawy zbyt krótko – wyższa zacieni glebę i zapobiegnie jej wysychaniu. Taki trawnik w okresie wakacyjnym należy obficie i dokładnie podlewać, by woda dotarła do niższych warstw gleby.

Sprzęty i narzędzia ogrodnicze

Do pielęgnacji ogrodu służą różnego rodzaju sprzęty, takie jak:

  • kosiarka,
  • podkaszarka,
  • piły mechaniczne,
  • noże elektryczne i ręczne.

W razie jakiejkolwiek awarii producenci sprzętów ogrodniczych oferują różnego rodzaju części wymienne. Wyróżnić możemy przykładowo: cewkę zapłonową, nóż do kosiarki, głowicę łańcuchową, rozrusznik, żyłki z drutem, silniki i wiele innych. Dzięki temu nie musimy wymieniać całego sprzętu i zaoszczędzimy pieniądze.

Więcej na stronie: https://ogrodexmilicz.pl.