Piękny ogród tanim kosztem

Piękny ogród tanim kosztem

Urządzanie pięknego ogrodu to praca bardzo przyjemna, jednak nierzadko także kosztowna. Istnieje jednak kilka sposobów na urządzenie wyjątkowego ogrodu tanim kosztem. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby Twój ogród był oryginalny i efektowny.

Wykorzystaj to, co już masz!

Wiele odpadów i przedmiotów, które na pierwszy rzut oka wydawać się mogą bezużyteczne, sprawią, że ogród będzie nie tylko wyjątkowy, ale także funkcjonalny. Z pozostałego po remoncie gruzu czy gliny można uformować efektowne wzniesienia, które z powodzeniem zastąpią schody przy tarasie lub będą świetną podkładką pod zjeżdżalnię czy małą ściankę wspinaczkową dla dzieci. Stare cegły czy betonowe płyty świetnie nadadzą się na budowę unikalnej, malowniczej nawierzchni. Ze starych pustaków i desek czy palet można stworzyć także wyjątkowe meble ogrodowe w stylu skandynawskim. Wymarzoną altanę możemy wznieść samodzielnie z surowych desek kupionych na tartaku. Gdy zadanie to nas przerasta, najlepiej zdecydować się na zakup konstrukcji z gotowych elementów, które są dużo tańsze niż altanki robione na zamówienie. Oczko wodne natomiast najtaniej wykonać na wyprasce z laminatu. Decydując się na lampy solarne sporo zaoszczędzimy na prądzie. Może świecą one nieco słabiej, jednak dodają ogrodowi kameralnego klimatu. Pozornie niepotrzebne kamienie i głazy dodadzą uroku, gdy zrobimy z nich skalniaki. Całej reszty odpadów należy się pozbyć, na przykład zamawiając kontenery Lubin http://transmackow.pl/kontenery/.

Rośliny i kompost

Wybierając rośliny, warto kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale także warunkami panującymi w glebie. Ważne jest też, aby wsadzić je w odpowiednie miejsce, żeby nie zmarniały. Najlepszym nawozem jest kompost, dlatego dobrze przemyśleć umiejscowienie kompostownika, co także powoduje spore oszczędności. Przechowywane w perforowanych workach liście mogą posłużyć za ściółkę. Drzewka natomiast najtaniej kupić w szkółkach, a zamiast rozsadów lepiej zainwestować w nasiona. Od ulicy skutecznie odseparują nas żywopłoty. Wszelkie odpady powstałe podczas pielęgnacji ogrodu można usunąć zamawiając wynajem kontenerów Lubin http://transmackow.pl/kontenery/.

Dodaj komentarz