Dwie nowe serie stałopozycyjnych kamer kopułkowych od Axis

Dwie nowe serie stałopozycyjnych kamer kopułkowych od Axis

p33_46v_65v_67v_84v_ceiling_131008_hi_lowSeria kamer sieciowych AXIS Q35 została zaprojektowana z myślą o wymagających instalacjach nadzoru wideo. Urządzenia te oferują rozdzielczość HDTV 1080p przy 60 klatkach na sekundę, elektroniczną stabilizację obrazu (EIS) oraz dostarczają obrazy o szerokiej dynamice dzięki wykorzystaniu technologii dynamicznego przechwytywania (WDR). Z kolei seria kamer sieciowych AXIS P32 łączy jakość i przystępną cenę, zapewniając obraz w rozdzielczości HDTV, zdalne ustawianie ostrości i wartości zoomu.

Axis Communications, rynkowy lider z zakresu sieciowych rozwiązań do nadzoru wizyjnego, rozszerza ofertę stałopozycyjnych kamer sieciowych o dziesięć modeli. Nowe linie urządzeń AXIS Q35 i AXIS P32 oraz dwie kolejne kamery z serii AXIS P33 oferują klientom wszechstronne opcje spełniające potrzeby instalacyjne zarówno w projektach wymagających, jak i w tych o niskim budżecie.

„Urządzenia z serii AXIS P33 to ulubione produkty klientów, oferujące niezawodność i wysoką użyteczność obrazu w połączeniu z funkcjami zdalnego ustawiania krotności zoomu i zarządzania ostrością, które wprowadziliśmy jako pierwsi na rynku. Nowe serie kamer AXIS Q35 i AXIS P32 uzupełniają dotychczasową ofertę zarówno w zakresie urządzeń wysokiej klasy, jak i niedrogich kamer” – mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Poland Axis Communications. „Seria AXIS Q35 zapewnia maksymalną wydajność, spełniając oczekiwania wymagającej infrastruktury lotnisk czy dworców kolejowych. Seria AXIS P32 wychodzi naprzeciw potrzebom klientów z branży retail, którzy chcą otrzymać wysoką jakość w przystępnej cenie.”

Na serię AXIS Q35 składają się kamery wyposażone w teleobiektyw lub obiektyw szerokokątny. Kamera AXIS Q3505-V jest dedykowana do instalacji wewnętrznych, zaś AXIS Q3505-VE została dostosowana do pracy na zewnątrz. Urządzenia te zapewniają uzyskanie płynnego obrazu wizyjnego dzięki przetwarzaniu w rozdzielczości HDTV 1080p przy 60 klatkach na sekundę i wykorzystaniu elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS). Szybka identyfikacja osób lub pojazdów jest możliwa dzięki inteligentnym funkcjom, w jakie zostały wyposażone te kamery, jak automatyczne wykonywanie zbliżeń, trasy dozorowe i funkcja Gatekeeper. Kamery mogą pracować zarówno w kontrastowych warunkach oświetleniowych (dzięki WDR) jak i przy słabym oświetleniu. Kamera AXIS Q3505-V wykazuje odporność na kurz i uderzenia w stopniu IK10, zaś model AXIS Q3505-VE na poziomie IK10+. Urządzenia są odporne na wibracje, a funkcja wykrywania wstrząsów natychmiast uruchamia automatyczny alarm, który jest wysyłany do operatora, jeśli kamera zostanie uderzona lub przemieszczona. Dzięki temu wspomniane urządzenia stanowią doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebny jest bardzo trwały i niezawodny system monitoringu wizyjnego.

Seria AXIS P32 składa się z czterech wandaloodpornych modeli kamer pracujących w trybie dzienno-nocnym, które są idealne do montażu wewnątrz lub na zewnątrz. Kamery zostały zaprojektowane, aby połączyć wysoką jakość i łatwość obsługi znanej z produktów Axis z przystępną ceną. Wyposażone w obiektywy ze zmienną ogniskową, funkcję zdalnego ustawiania zoomu i ostrości, a także technologię sterowania przysłoną P-Iris, gwarantują obraz w rozdzielczości HDTV zarówno w dzień, jak i w nocy. Modele AXIS P3214-V (przeznaczony do pracy wewnątrz) i AXIS P3214-VE (dostosowany do pracy na zewnątrz) dostarczają obraz w rozdzielczości HDTV 720p, zaś kamery AXIS P3215-V (do instalacji wewnątrz budynków) i AXIS P3215-VE (do instalacji na zewnątrz) oferują rozdzielczość HDTV 1080p. Dodatkowe opcje z zakresu inteligentnej analizy obrazu, takie jak zliczanie ludzi, czynią z tych kamer idealne rozwiązanie dla handlu oraz innych branż usługowych.

AXIS P3365-V (stosowany w instalacjach wewnętrznych) i AXIS P3365-VE (do montażu na zewnątrz) rozszerzając istniejącą serię kamer AXIS P33, zapewniają obraz w rozdzielczości HDTV 1080p i szeroki kąt widzenia do 100 stopni. Podobnie jak pozostałe urządzenia z linii AXIS P33, mają ten sam popularny design, obsługują opcję zdalnego ustawiania zoomu i sterowania ostrością, technologię sterowania przysłoną P-Iris oraz licznik pikseli. Oba modele są wandaloodporne w stopniu IK10, mogą pracować w szerokim zakresie temperatur, oferując duże możliwości instalacyjne.

Nowe modele kamer współpracują z aplikacjami, należącymi do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program jak i oprogramowaniem AXIS Camera Station. Współpracują także z AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System i są zgodne z ONVIF, ułatwiając integrację, a twórcom aplikacji zapewniając nowe możliwości dzięki inteligentnym funkcjom.

Dodaj komentarz