Jak urządzić kuchnię, w której jest miejsce dla każdego?

Jak urządzić kuchnię, w której jest miejsce dla każdego?

Wyobraź sobie swoją kuchnię, co w niej widzisz? Kuchenkę, na której gotuje się pyszna zupa, lub niedopitą kawę, trochę rozsypanych płatków śniadaniowych i domownika, który właśnie przygotowuje stół do posiłku. Taka jest kuchnia z duszą, w której jest miejsce dla każdego i która żyje na Twoich zasadach. Dzisiaj powiemy Ci, jak ją stworzyć. 

Kuchnia to miejsce, w którym dzieją się niezwykłe rzeczy – tutaj gotujemy, jemy posiłki wspólnie z rodziną, kłócimy się i godzimy, wysypujemy cukier na podłogę, obsypujemy się mąką podczas pieczenia ciasta, i przede wszystkim spędzamy większość czasu, gdy kochamy gotować.

Dlatego musi mieć duszę, być urządzona po prostu na naszych zasadach. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak zaprojektować właśnie taką kuchnię – z duszą, z funkcjonalnymi sprzętami i z miejscem dla każdego, strudzonego dniem domownika.

Kuchnia, która opowiada historię

Każdy dom opowiada jakąś historię, tak samo każde jego pomieszczenie ma swoje tajemnice. Tylko my wiemy, gdzie w kuchni jest pyszna herbata, gdzie butelka dobrego wina, a gdzie schowane są słodycze przed małymi łakomczuchami. Wiemy też, gdzie najczęściej wysypujemy cukier i w jakim miejscu lubi stać nasz kochany pies lub kot, prosząc o jakieś smaczne kąski.

Z tego powodu, by nasza kuchnia po remoncie lub ta w nowym domu, była taka sama, jak ta którą znamy z domu rodzinnego lub poprzedniego mieszkania, warto urządzić ją po swojemu. Dać się ponieść wyobraźni, kupić odjazdowy czerwony toster albo kanarkowy ekspres do kawy. To tylko nasza kuchnia, to nam ma się tu podobać, dobrze gotować, miło rozmawiać i jeszcze lepiej spędzać czas z domownikami.

Sprzęty do kuchni, w której jest miejsce dla każdego

Oczywiście kuchnia z duszą to pomieszczenie, w którym jest blat do krojenia składników na sałatkę, kuchenka do gotowania pysznej zupy i zlew lub zmywarka, w której czyszczą się naczynia. To również miejsce, w którym znajdzie się kącik na miskę dla kota albo na stolik, przy który możemy wypić kawę z ukochaną osobą albo zjeść wspólne śniadanie.

Dlatego również takie meble, jak okapy kuchenne https://moleo.pl/pol_m_DOM-I-OGROD_DO-KUCHNI_OKAPY-KUCHENNE-190.html, czy szafki lub tostery warto dobierać pod siebie. Jeżeli mało gotujesz, kup mniejszy okap. Jeżeli gotujesz dużo zastanów się nad większym i pomyśl o zmywarce, dzięki której spędzisz więcej czasu z najbliższymi, przy poobiednim cieście. Po prostu, zaprojektuj kuchnię na własnych zasadach, niech to pomieszczenie tętni życiem, wyraża Was i niech jest w nim miejsce na codzienną krzątaninę!

One thought on “Jak urządzić kuchnię, w której jest miejsce dla każdego?

Dodaj komentarz