Łóżka młodzieżowe – jak wybrać idealne miejsce do spania dla nastolatka?

Łóżka młodzieżowe – jak wybrać idealne miejsce do spania dla nastolatka?

Urządzanie pokoju dla nastolatka może przyprawić o zawrót głowy. Aranżacja powinna polegać bowiem na znalezieniu złotego środka pomiędzy pokojem dziecięcym, a sypialnią dorosłej osoby.

Choć taki pokój składa się z wielu mebli, to w tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wybrać idealne łóżko młodzieżowe. O czym należy pamiętać, będąc w sklepie z meblami?

Przede wszystkim, nie patrz na swoje gusta. Kieruj się upodobaniami nastolatka.

To w końcu on będzie w nim przebywał. Jeśli postawisz na takie, które absolutnie nie będzie mu się podobać, osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego. Z tego względu dobrym rozwiązaniem okaże się wybór łóżka, które ma możliwość spersonalizowania tapicerki, w tym wyglądu poduszek (np. własne fotografie). Dzięki temu nastolatek będzie mógł sam zadecydować o ostatecznym wyglądzie mebla, a Ty odrzucasz ryzyko, że zakup okaże się nietrafiony.

Łóżko młodzieżowe musi być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne.

Pamiętaj, że służy nie tylko do spania – nastolatek często właśnie w łóżku się uczy, dlatego musi być wygodne w 100%. Zatem materac w łóżku nastolatka nie powinien być zbyt miękki, bo to przełoży się na pojawienie się dolegliwości z kręgosłupem. Ponadto łóżko należy dobrać odpowiednio do wzrostu. Łóżka młodzieżowe nie tak bardzo różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych.

Łóżko dla nastolatka musi pasować pod względem wielkości.

Gusta i praktyczność nie wystarczą, jeśli w grę wchodzi przestrzeń w pokoju. Jeżeli miejsce przeznaczone na łóżko nie jest zbyt rozległe, warto znowu wyręczyć się funkcjonalnością. W tym przypadku trafionym pomysłem z pewnością okaże się rozkładana sofa zamiast tradycyjnego łóżka. W nocy będzie pełniła funkcję miejsca do spania, z kolei w dzień będzie służyć jako wygodna sofa – do odpoczynku, nauki czy siedzenia na niej z przyjaciółmi.

Sofa i tradycyjne łóżko to nie wszystko. Jakie jeszcze miejsca do spania dla nastolatków można spotkać w pokojach?

  • tapczan jednoosobowy,
  • meblościanka z wbudowanym rozkładanym łóżkiem,
  • łóżko piętrowe (np. z biurkiem lub dodatkowym miejscem do spania),
  • sam materac w roli łóżka (częste rozwiązanie w przypadku antresoli).

Teraz, dzięki naszej wiedzy, jesteś już przygotowany na zakup łóżka młodzieżowego. Powodzenia!

Dodaj komentarz