Szyjemy zasłony

Szyjemy zasłony

Eleganckie zasłony są najpopularniejszym sposobem dekorowania okien. Nadają one pomieszczeniu bardziej oficjalny wygląd, szczególnie, gdy są pełnej długości. Ich uszycie jest proste i szybkie, a całkowicie mogą zmienić charakter wnętrza.

Jakich tkanin użyć

Dekorowanie okien zasłonami daje nam możliwość mieszania i dopasowywania tkanin oraz wykorzystania różnych dodatków. Wybieraj tkaniny, które się dobrze układają. Mogą to być lekkie lub średnio ciężkie bawełny, żakard, a także satyna.

Draperie i girlandy

Uszycie pięknie udrapowanej zasłony nie jest trudne, a praca nad nią – wbrew pozorom – nie jest żmudna. Girlandy i draperie wykonane są z jednego kawałka materiału. Podszycie i dekoracyjne dodatki tworzy się na maszynie, a wieszanie na drążku karnisza to czysta improwizacja. Girlandę można udrapować na karniszu lub wybrać wersję z rozetą, upinaną na specjalnie przeznaczonym do tego upinaczu. Końce draperii zwężają się ku dołowi i układane są w fałdy, dzięki czemu łączenie różnych materiałów może dać interesujący efekt. Gładką zasłonę można podszyć wzorzystym materiałem lub połączyć dwie tkaniny o odpowiednio dopasowanych wzorach lub fakturach. Ciekawym wykończeniem są frędzle, które podkreślają kształt girlandy i fałdy draperii. Możemy też użyć pięknych, delikatnych koronek.

Zasłony z wiązaniami

Są znakomitym uzupełnieniem współczesnego stylu. Łączą w sobie dwa elementy – funkcjonalność i dekoracyjność. Zasłona z wiązaniami wykonanymi z materiału, przyszytymi do jej górnego brzegu jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej zasłony.  Wiązania mogą być szerokie lub wąskie, długie lub krótkie.  Należy zwrócić uwagę na to, aby wiązania były wystarczająco długie – aby można było je swobodnie zawiązać wokół drążka – i odpowiednio szerokie – co pozwoli im utrzymać ciężar całej zasłony. Do wykonania wiązań najlepiej użyć tkaninę, z której zostały uszyte zasłony, ale można także wybrać taką w kontrastowym kolorze. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Możliwości jest wiele, wystarczy trochę wyobraźni i oczywiście chęci.

Dodaj komentarz