Drewniane okna dachowe

Drewniane okna dachowe

Okna dachowe to bardzo dobry pomysł na dodanie jasności pomieszczeniom zlokalizowanym na poddaszu. Stają się coraz bardziej popularne, a kolejni właściciele domów decydują się na ich montaż. Czemu zawdzięczają tak dużą popularność?

Przede wszystkim estetyce i praktyczności. Nie da się ukryć, że pokój z oknem dachowym robi wrażenie. Okna dachowe drewniane doskonale podkreślają oryginalność pomieszczenia, dodając mu jasności płynącej wprost z góry. Dzięki temu nawet wieczorami, gdy słońce ma się już ku zachodowi, nie trzeba używać sztucznego oświetlenia.

Drewniane okna dachowe mają także inne niezaprzeczalne zalety. Chociażby możliwość łatwego przewietrzania pomieszczeń. Otwarcie okna ulokowanego w górnej części pomieszczenia spowoduje wypływ gorącego powietrza, gromadzącego się w najwyższym punkcie, na zewnątrz budynku. Jego miejsce zastąpi świeże powietrze, które dostanie się do środka przez drzwi i okna innych pokojów. Jest to więc świetna pomoc dla domowego systemu wentylacji.

Montaż okien dachowych jest łatwy, ale początkowo należy wykonać odpowiednie przygotowanie powierzchni dachu. Wycięcie odpowiedniego otworu jest sprawą skomplikowaną i jeśli zostanie wykonane nieumiejętnie, może naruszyć strukturę dachu, a nawet spowodować jego zawalenie. Dlatego ten etap najlepiej powierzyć profesjonalistom. Same drewniane okna do poddaszy możemy już zamontować na własny rachunek. Wystarczy tylko wkleić na piankę montażową i już – gotowe.

Jeśli jednak zrobimy to źle, do pomieszczenia będzie dostawać się woda. Wodoszczelność to w ogóle pierwszy i podstawowy warunek, który pozwala oknom dachowym funkcjonować. Podczas ulewnych deszczy takie okno jest o wiele bardziej narażone na przeciekanie, niż okna umieszczone w ścianach bocznych budynku, którym zagrażać może jedynie bardzo rzęsisty opad deszczu podczas silnych wiatrów.

Źródło: http://www.velset.pl/81.okna-dachowe/376-wylazy

Dodaj komentarz