Stacjonarne i składane schody strychowe

Stacjonarne i składane schody strychowe

stairs-281287_960_720Budowa i wykończenie domu jednorodzinnego lub mieszkania kondygnacyjnego to niełatwe zadanie. Po drodze trzeba będzie wybrać wiele rozwiązań na poszczególnych etapach wykańczania takich pomieszczeń. Ale na szczęście na rynku istnieje wiele rozwiązań, które dają duży wybór. Co istotne, wiele z nich to produkty polskich firm, które oferują rozwiązania na wysokim światowym poziomie.

Bardzo istotnym elementem domu lub apartamentu wielokondygnacyjnego będą schody prowadzące na poddasze nieużytkowe. Dostępne są różne rozwiązania, które należy dobrać pod kątem częstotliwości użytkowania, ale też dopasowania do reszty pomieszczenia. Spośród kilku rodzajów najczęściej wybieranie są schody strychowe składane, zwane też segmentowymi, oraz schody stacjonarne, zwane inaczej schodami młynarskimi.

Na polskim rynku mamy na szczęście wielu producentów tego typu stolarki, jako że Polska jest jednocześnie jednym z największych producentów w Europie. Do czołowych producentów należą m.in. firmy Fakro i stanowiąca jej część firma Kronmat. Wybierając schody stacjonarne Fakro, będziemy mieli do wyboru wiele rozwiązań, które będzie można dopasować do specyfiki pomieszczenia oraz do rodzaju wykończenia. Schody stacjonarne Fakro polecane są tam, gdzie poddasze będzie użytkowane dosyć często lub tam, gdzie ze schodów korzystają osoby o ograniczonych możliwościach fizycznych.

Z kolei składane schody prowadzące na strych będą idealne tam, gdzie schody są używane sporadycznie lub tam, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na zamontowanie innych. Decydując się na schody strychowe Kronmat mamy duży wybór oraz gwarancję wysokiej jakości. Ponadto firma ta oferuje dużą gamę dostępnych rozwiązań, które również sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Zarówno schody stacjonarne jak i składane mogą być wykonane z samego metalu lub drewna, jak i połączenia tych dwóch materiałów. Wybór czasem może być ograniczony zaistniałymi warunkami, ale w głównej mierze leży w gestii użytkownika. Oba materiały są równie trwałe i estetyczne.

Źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz