Idealna szafa dla dziecka – jak znaleźć miejsce w niewielkim pokoju?

Idealna szafa dla dziecka – jak znaleźć miejsce w niewielkim pokoju?

Nasze dzieci szybko rosną. Z biegiem lat zmieniają się ich potrzeby, a w pokoju zaczyna przybywać ubrań, zabawek, gadżetów… Gdzie to wszystko pomieścić? Czy istnieje rozwiązanie, które zapewni nam maksimum miejsca przy niewielkiej przestrzeni? Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie szafa przesuwna na całą ścianę.

Szafa przesuwna idealna dla małych pomieszczeń

Jeśli pokój dziecka jest niewielki, będziemy potrzebować rozwiązania, które pozwoli nam maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Zabudowana szafa na całą ścianę to świetny pomysł, jeśli chcemy mieć pewność, że nie zostanie ani skrawek niewykorzystanego miejsca. Nie będziemy musieli się martwić, że nad szafą mamy jeszcze pół metra do sufitu, a sterta kartonowych pudeł leżąca na szafie nie wygląda zbyt estetycznie. Zwykłe szafy otwierają się na zewnątrz, co oznacza, że nie możemy ich postawić gdziekolwiek. Musielibyśmy wówczas pomyśleć, jak ustawić mebel, by nie utrudniać dostępu do innych szafek. Z drzwiami przesuwnymi nie ma tego problemu. Dodatkową zaletą przy niewielkich pomieszczeniach jest możliwość wypełnienia drzwi przesuwnych lustrami. Podobnie jak wybór drzwi w jasnych barwach, powiększą one optycznie przestrzeń.

Zmieniające się potrzeby? To nie problem

Nasze dziecko rośnie cały czas. W miarę upływu lat zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Rzeczy przybywa, rozmiary ubrań czy butów są coraz większe… Małe szafy z kilkoma półkami mogą nie sprostać oczekiwaniom młodego człowieka. Na szczęście szafy zabudowane mają tę zaletę, że można dowolnie modyfikować ich przestrzeń. Możemy dobrać odpowiednie akcesoria, ilość półek czy drążki. Kiedy zajdzie taka potrzeba, możemy dokupić stojak na obuwie czy kosze na zabawki.

Szafa, którą pokocha Twoje dziecko!

Zabudowane szafy na wymiar możemy także dostosować do upodobań naszego dziecka czy nastolatka. Drzwi przesuwne mogą wyglądać tak, jak nasza pociecha zapragnie. W ofercie producenta systemów zabudowy wnętrz http://koncept-szafy.pl/ znajdziemy wiele propozycji aranżacji drzwi przesuwnych. Płyty wiórowe w 200 kolorach, szkła dekoracyjne, aluminium, bambus czy rattan – to jedne z wielu możliwości. Niech Wasze dziecko zdecyduje, jak ma wyglądać szafa!

Dodaj komentarz