Klasyczna zastawa stołowa na święta

Klasyczna zastawa stołowa na święta

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu każdego chrześcijanina. Świętując Narodziny Pańskie nasze domy zamieniają się w pełne magicznej atmosfery miejsca do spotkań z rodziną. Dzieci wyglądając przez pięknie ozdobione lampkami okna, wypatrują nadejścia Świętego Mikołaja z prezentami. Natomiast dorośli w czasie przedświątecznych przygotowań, dbają o każdy szczegół dekoracji domu, aby zapewnić niepowtarzalny klimat podczas wspólnego spożywania posiłków. Warto pamiętać, że jednym z najważniejszych elementów dekoracji świątecznej jest odświętna zastawa stołowa. Podkreślająca swoją elegancją wyjątkowość tego święta przy rodzinnym stole, który jest miejscem zarówno odpoczynku i wyciszenia.

Klasyczna zastawa świąteczna

Ozdoba i wyposażenie stołu wigilijnego to nie lada wyzwanie biorąc pod uwagę ilość przygotowywanych potraw oraz liczbę zaproszonych gości. Na co dzień używamy zwykłych naczyń, które z łatwością umyjemy w zmywarce i wstawimy do kuchenki mikrofalowej. Na specjalne okazje kupujemy lub korzystamy ze starannie przechowywanych zastaw stołowych. Od wielu lat najmodniejszy jest minimalistyczny zestaw naczyń wykonany z białej porcelany bez zbędnych dodatków. Charakteryzuje się on geometrycznymi kształtami, takimi jak kwadratowe lub prostokątne talerze. Jest to wybór, który świetnie sprawdzi się podczas każdej uroczystości, również podczas Wigilii.

Klasyczna, biała zastawa świąteczna w połączeniu ze śnieżnobiałym obrusem oraz złotymi, srebrnymi lub szklanymi dodatkami, nada wyjątkowego charakteru świętom Bożego Narodzenia, umilając czas podczas wspólnego spożywania posiłków oraz kolędowania. Decydując się na zakup klasycznej zastawy stołowej możemy dokonać wyboru gotowego zestawu lub dobrać poszczególne naczynia dostosowując je do naszych potrzeb. W zastawie stołowej na pewno nie może zabraknąć odpowiedniej ilości talerzy płytkich i głębokich oraz talerzy deserowych. Zdecydowanie przydadzą się jeszcze takie naczynia jak salaterki, półmiski, sosjerki, filiżanki, spodki na filiżanki, bulionówka, waza, mlecznik i cukiernica.

Zakup dobrej jakości świątecznej zastawy stołowej może wiązać się z niemałymi wydatkami. Dlatego warto dokonać świadomego wyboru, decydując się najlepiej na naczynia wykonane z najwyższej jakości cienkościennej porcelany z możliwością mycia w zmywarce oraz używania w kuchenkach mikrofalowych. Na świątecznym stole świetnie będzie się prezentować porcelana Villeroy&Boch wyróżniająca się ciekawym designem oraz wysoką funkcjonalnością. Taka zastawa stołowa na pewno wzbudzi podziw gości oraz sprawi, że każda potrawa w niej spożywana będzie smakować jeszcze lepiej. Biorąc pod uwagę wysoką jakość zastawy stołowej Villeroy&Boch do ceny jaką trzeba za nią zapłacić – możemy być pewni, że nasze pieniądze zostaną właściwie zainwestowane.

Moda na minimalistyczną zastawę stołową wykonaną z białej porcelany powraca i wszystko wskazuje na to, że będzie to najmodniejszy zestaw w tym roku na świątecznym stole.

Zastawa stołowa jako prezent świąteczny?

Wybór prezentu świątecznego dla bliskich nie musi być wcale taką trudną decyzją. Wszystkim z nas zależy na tym, aby nasz prezent okazał się atrakcyjny i przydatny dla osoby, której go podarujemy. Zastawa stołowa jako prezent świąteczny może okazać się strzałem w dziesiątkę, który będzie służyć przez wiele lat. W tym celu możemy zdecydować się na gotowe zestawy, przeznaczone przeważnie dla sześciu lub dwunastu osób, które składają się przeważnie z kompletu talerzy płytkich, głębokich oraz deserowych. Zdarza się, że w zestawie zastawy stołowej znajdują się również kubki lub filiżanki z podstawkami.

Dodatkowo w okresie przedświątecznym możemy często zetknąć się z atrakcyjnymi promocjami na zastawy stołowe. Pamiętajmy też o tym, że raz kupiona wysokiej jakości klasyczna zastawa stołowa będzie służyć przez bardzo długi czas. Moda na minimalistyczną i elegancką białą porcelanę nie przemija, a jej uniwersalne zastosowanie, to zaleta, którą z pewnością każdy doceni.

Dodaj komentarz