Czym kierować się przy wyborze narożników tapicerowanych?

Czym kierować się przy wyborze narożników tapicerowanych?

Narożniki tapicerowane to mebel, który jest bardzo często wybierany ze względu na mnogość zalet, które za sobą niesie. Jeśli myślisz o tym, by sprawdzić go na własnej skórze, podpowiadamy, czym kierować się przy jego wyborze, by zakup był jak najbardziej udany!

1. Wymiary

Cóż – im większy narożnik, tym lepiej, ponieważ zyskujesz więcej miejsca do siedzenia czy spania (jeśli narożnik ma taką funkcję). Rzecz jasna musisz ostatecznie dostosować jego wymiary do wielkości swojego salonu. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże, postaw na narożnik średnich rozmiarów, ale zrezygnuj przy tym z puf. Narożniki tapicerowane to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń, pod warunkiem, że nie występują w zestawie z pufami czy stołkami zajmującymi dodatkowe miejsce.

2. Obicie

Jak sama nazwa wskazuje, narożnik tapicerowany posiada tapicerkę, czyli obicie. Na rynku istnieje wiele ich rodzajów. Najpopularniejsze to skóra (naturalna i sztuczna), szenil (podobny do sztruksu lub weluru), welur (podobny do zamszu), mikrofaza (idealny dla alergików) i alcantara (najbardziej polecamy właśnie ten materiał – on nie ma wad!). Pamiętaj, by ostatecznie wybrać nowoczesną tkaninę, ponieważ są bardzo często pokryte specjalną warstwą ochronną. W ten sposób wszelkie zabrudzenia nie wnikają w głąb mebla.

3. Wypełnienie

Wypełnienie narożnika to chyba najbardziej pomijana kwestia w trakcie jego zakupu. Tymczasem to właśnie w nim w dużej mierze leży komfort korzystania, a także żywotność. Od rodzaju wypełnienia zależy, jak szybko narożnik tapicerowany ulegnie zużyciu. Sama pianka czy gąbka mogą być niewystarczające. Dobrym rozwiązaniem są połączenia różnych rodzajów wypełnień, np. pianki ze sprężynami.

4. Przeznaczenie

Musisz zdecydować, do czego służyć ma Twój nowy narożnik tapicerowany. Czy chcesz, by spełniał funkcję kanapy na imprezach dla gości? Czy ma służyć relaksowi podczas oglądania telewizji? A może ma być alternatywą dla tradycyjnego łóżka? W zależności od odpowiedzi, pamiętaj o tym, by zwrócić uwagę na wymiary, modułowość czy możliwość rozkładania.

5. Wygląd

Wygląd narożnika musi współgrać z resztą pomieszczenia. To duży mebel, który od razu rzuca się w oczy, więc bezpieczniej będzie dopasować go do stylu salonu. Narożniki tapicerowane świetnie sprawdzą się zarówno w stylu nowoczesnym (minimalizm, modułowość, geometria), jak i w stylu barokowym (finezyjne wykończenia, „bogate” wzornictwo). Wszystko zależy od Ciebie!

Dodaj komentarz