Nowoczesna technologia dla wysokiej jakości snu

Nowoczesna technologia dla wysokiej jakości snu

couch-447484_640W dzisiejszym zabieganym świecie zachowanie jak najlepszego zdrowia jest szczególnie ważne. Jednak pełnowartościowa dieta oraz aktywność fizyczna nie zdadzą się na wiele, jeżeli nie będą szły w parze z odpowiednią ilością snu. Nie bez powodu po nieprzespanej nocy większość osób narzeka na brak energii i przemęczenie – w końcu to nocą w organizmie zachodzi proces regeneracji. Z tego względu, w dłuższej perspektywie, bezsenność odpowiada za kłopoty z koncentracją, jasnością umysłu, a nawet za przygnębienie, stany depresyjne oraz problemy z zachowaniem odpowiedniej wagi.

Jak spać dobrze? Przede wszystkim należy unikać światła emitowanego przez komputery, tablety, telewizory i smartfony przynajmniej na godzinę przed snem. Dotyczy to zwłaszcza osób pracujących w biurach. Należy zadbać o idealne zaciemnienie w sypialni, a także o odpowiednią temperaturę – zbyt wysoka nie sprzyja wysypianiu się. Jednak przede wszystkim kluczową rolę odgrywa dobranie najlepszego materaca. W końcu to właśnie ten element łóżka ma styczność z całą powierzchnią ciała i to on w dużej mierze odpowiada za wygodę, a także za jakość snu. Materace należy wybierać indywidualnie, względem własnych potrzeb oraz wymagań sylwetki: wzrostu i wagi. Na rynku można znaleźć materace o różnym stopniu miękkości. Ten wybór jest już jednak kwestią indywidualną, którą najlepiej przetestować w salonie „na własnej skórze”.

Również w branży materaców można trafić na produkty zyskujące miano kultowych, cieszące się dobrą opinią i zaufaniem wszystkich klientów. Doskonałym przykładem są materace TEMPUR. Marka powstała w 1991 roku w Stanach Zjednoczonych, chociaż jej narodziny datuje się tak naprawdę o wiele wcześniej. Sięgają one już początku lat 70., kiedy firma opracowała unikalny materiał absorbujący nacisk w celu zabezpieczenia astronautów wylatujących w kosmos. Grupa współpracujących z NASA naukowców postanowiła kontynuować projekt i stworzyła materiał Tempur dla użytku komercyjnego, tj. w celu zastosowania go w materacach do spania. Początkowo produkty marki były udostępniane jedynie nielicznym, ale już od jakiegoś czasu materace TEMPUR pojawiają się w kolejnych zakątkach świata. Do dzisiaj marka wzbogaciła swoją ofertę o inne akcesoria do spania i wypoczynku oraz rozszerzyła linie produktowe. Niezmiennie jednak materace stanowią doskonałe podłoże, cechuje je wyjątkowa elastyczność, redukcja nacisku i najwyższa klasa wykonania.

https://youtu.be/V5GGX8Gwlj4

Dodatkowe materiały w postaci informacji i recenzji video można obejrzeć na profilu Google Plus https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos.

Dodaj komentarz