O co musimy zapytać przy wynajmie mieszkania?

O co musimy zapytać przy wynajmie mieszkania?

Często zdarza się, że wynajmując mieszkanie, zapominamy zapytać o jakieś szczegóły, które ostatecznie wpływają na naszą niekorzyść. Umowa podpisana, a my orientujemy się, że czynsz został podwyższony, a w mieszkaniu brakuje sprzętów, które były tam w czasie oglądania. O co powinniśmy zapytać właściciela przed wynajęciem mieszkania?

Zanim zdecydujesz się na mieszkanie

Przede wszystkim wybierz sprawdzoną ofertę. Rozglądając się za mieszkaniami na wynajem w internecie sprawdź, czy nieruchomość opisana jest szczegółowo oraz czy opis poparty jest zdjęciami. Wówczas oferta jest bardziej wiarygodna. Jeśli szukasz dobrego lokum przez agencję nieruchomości, zobacz opinie innych klientów na jej temat. Poszukując mieszkania w Lubinie, warto np. skorzystać z oferty serwisu: http://nieruchomoscilubin.com/.

Zwierzęta, palenie, znajomi…

Zarówno w przypadku, gdy zamierzamy przeprowadzić się do mieszkania ze zwierzakiem, jesteśmy czynnymi palaczami albo często odwiedzają nas znajomi, powinniśmy zapytać właściciela mieszkania, czy nie ma nic przeciwko. Takich informacji nie powinniśmy zatajać – prędzej czy później i tak się wyda, tym bardziej, że często wśród Waszych przyszłych sąsiadów znajdują się osoby, które chętnie donoszą o takich rzeczach.

Wyposażenie mieszkania

Niestety zdarza się, że podczas oglądania mieszkania, jest ono w pełni wyposażone, a kiedy już się do niego wprowadzamy, brakuje mebli czy sprzętów kuchennych. Zapytajmy więc właściciela, co zostaje, a co będziemy musieli sobie dokupić.

Ukryte koszty

Zawsze, ale to zawsze musimy zapytać, co wlicza się w koszty wynajmu. Może się okazać, że cena podana na umowie nie obejmuje mediów albo dotyczy ograniczonego zużycia wody czy prądu. Aby nie zostać oszukanym i właściciel nie naliczał nam horrendalnych cen za wodę czy gaz, warto poprosić o przedstawienie rachunków za ostatni miesiąc. Musimy również dopytać, w jaki sposób rozliczana jest woda oraz ewentualnie spisać w umowie stan liczników w czasie przeprowadzki. Dowiedzmy się również, kto odpowiada za naprawę ewentualnych usterek oraz kto za nie płaci.

Dodaj komentarz