Wybieramy drzwi tarasowe

Wybieramy drzwi tarasowe

Kto z nas nie marzył kiedykolwiek o pięknym tarasie z malowniczym widokiem, na którym moglibyśmy spędzać letnie poranki? Taras to ważny łącznik pomiędzy przestrzenią domową i ogrodową. Może być on efektownym przedłużeniem salonu czy sypialni. Wybierając odpowiednie drzwi tarasowe możemy dodatkowo oświetlić pokój. Ale jakie drzwi wybrać – przesuwne, rozwierane, a może harmonijkowe?

Drzwi rozwierane

To chyba klasyka wśród drzwi tarasowych. Są chyba najbardziej popularne ze względu na fakt, iż są najtańsze. Jeśli jednak mamy szerokie skrzydła, będziemy musieli pomyśleć o wbudowaniu słupka. Niestety wówczas możemy mieć problem z wygodnym otwieraniem na taras. Możemy wybrać opcję z jednym skrzydłem uchylnym, które umożliwi wygodne wietrzenie pomieszczenia.

Zdecydowaną wadą drzwi skrzydłowych otwieranych do wnętrza pokoju jest fakt, że potrzebują one dużo miejsca. A to niestety ogranicza nasze możliwości związane z umeblowaniem pokoju. W tym przypadku będziemy musieli pozostawić dużo wolnej przestrzeni w pokoju, co nie każdemu jest na rękę.

Drzwi podnoszono-przesuwne

To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które możecie znaleźć m. in. na stronie: http://aluhs.pl/. W tym wypadku ściany pokoju mogą być całkowicie przeszklone, co zdecydowanie zwiększa dopływ światła do pomieszczenia. No i nie ma też problemu z zajmowaniem przestrzeni w pokoju, a więc cały salon czy sypialnia mogą zostać umeblowane. W tym wypadku nie musi być też stałych skrzydeł – każde z 6 skrzydeł może przesuwać się na sąsiednie. Do wyboru mamy:

Drzwi rozsuwane-harmonijkowe

W przeciwieństwie do drzwi przesuwnych dają możliwość otwarcia szerszego przejścia. Wystarczy maksymalnie dosunąć do siebie wszystkie skrzydła. Oczywiście nie są pozbawione wad. Aby je rozsunąć, musimy po kolei przesuwać osobno każde ze skrzydeł, co może okazać się dość problematyczne.