Zima za oknem – jak zabezpieczyć dom przez nową porą roku?

Zima za oknem – jak zabezpieczyć dom przez nową porą roku?

Nowa pora roku, która już coraz częściej daje się we znaki, zawsze ciągnie za sobą dodatkowe opłaty czy nieprzewidziane wydatki. 

Dlatego też żeby się na nią dobrze przygotować przez cały rok odkładamy drobne sumy na ogrzewanie, zakup opału, wymianę pieca lub uszczelnienie mieszkania. Nie brak również nieprzewidzianych wydatków na lekarstwa lub nowe ubrania. Dzisiaj zdradzimy Ci, co zrobić, by zmniejszyć koszty grzewcze, dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed zimnem i nie wydać fortuny na opał. Zapraszamy do lektury.

Drzwi i okna – wrogowie numer jeden

Z pozoru drzwi i okna wydają nam się szczelne. Szczególnie nie zwracamy na to uwagi, gdy nasza kanapa, stół lub łóżko są od nich dobrze oddalone. Tak samo mieszkańcy starych budownictw zapominają o tym, że ciepło idzie w górę, a zimne powietrze może „ciągnąć” do naszego domu od piwnic i schodów.

Żeby tak się nie działo dobrze jest uszczelnić okna, drzwi i położyć grubszy dywan na posadzkę. Oczywiście pod warunkiem, że w domu nie używamy pieca do opalania lub kuchni gazowej. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do grzania domu w taki sposób, możemy zakupić specjalne czujniki, które poinformują nas o niebezpieczeństwie i wtedy uszczelnienie miejsc, z których wlatuje zimne powietrze będzie, jak najbardziej pożądane. Pamiętajmy również o wymianie drzwi jeżeli te są nieszczelne: http://aluhs.pl/.

Tarasy i balkony – wrogowie numer dwa

Mieszkając w domu z tarasem lub w bloku z dostępem do balkonu, na pewno zauważamy, że najzimniej jest przy drzwiach prowadzących w te miejsca. Często w mroźne dni podkładamy pod nie koce lub zakładamy na karnisze grubsze zasłony. Mimo to ciepło tamtędy ucieka i tym samym kaloryfer musi grzać mocniej. Żeby tego uniknąć dobrze jest wymienić stare drzwi na nowe, szczelne i bezpieczne:

  1. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst/
  2. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-dwujezdniowe/
  3. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-trzy-jezdniowe/
  4. http://aluhs.pl/drzwi/aluminiowe-drzwi-tarasowe-podnoszono-przesuwane-hs-hst-sky/

Jednorazowy zakup takich drzwi może nam się wydawać spory, ale zmniejszone koszty ogrzewania i komfort na pewno szybko się zwrócą.

Dodaj komentarz