Beton architektoniczny w Twoim domu. Z czym go łączyć, by uzyskać ciekawy efekt wizualny?

Beton architektoniczny w Twoim domu. Z czym go łączyć, by uzyskać ciekawy efekt wizualny?

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że beton architektoniczny to jeden z najgorętszych trendów w architekturze wnętrz. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim na tym, że można go łączyć z wieloma innymi materiałami. Jak to wygląda w praktyce?

Swojsko i przytulnie, czyli beton i drewno

Beton architektoniczny i drewno – dwa pozornie odmienne materiały? Czemu nie! Ciepły odcień drewna sprawia, że betonowe szarości wydają się bardziej przytulne i domowe, a z kolei dostojność betonu nadaje drewnianym elementom nowoczesnego stylu. Takie połączenie sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Trzeba jedynie pamiętać, by odpowiednio zaplanować proporcje drewna i betonu, aby nie uzyskać odwrotnego, przerysowanego efektu niespójności.

Industrialne klimaty, czyli beton i cegła

Zarówno beton, jak i cegła jednoznacznie kojarzą się z supermodnym stylem industrialnym. Nie dziwi więc fakt, że w tego typu aranżacjach popularne są połączenia szarego (najczęściej) betonu architektonicznego z klasyczną cegłą dekoracyjną (może występować w naturalnym, czerwono-pomarańczowym odcieniu albo zostać pomalowana np. na biało). To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną wpuścić do swoich czterech kątów powiew nowojorskiego loftu.

Kontrast odczuwalny w dotyku, czyli beton i tkaniny

Miękkie tkaniny, dodatkowo ozdobione ciekawymi fakturami, z pewnością nadadzą monochromatycznemu betonowi więcej luzu i beztroski – nie tylko w pokoju dziecięcym. Znakomicie sprawdzają się zatem np. sofy z fantazyjnymi poduszkami, imitacje futer w formie dywanu na podłodze czy tkaniny przypominające lejący się zamsz.

Oryginalnie i nowocześnie, czyli beton i cała paleta barw

Połączenie betonu architektonicznego z intensywnym kolorem sprawi, że wnętrze stanie się świeże i nowoczesne. W tym przypadku nie trzeba nawet silić się o konkretne wzory i nadruki – wyróżniające się barwy na tle szarego albo czarnego betonu i tak „zrobią” całą robotę. Szary beton tonuje kolorystyczną mieszankę, a z kolei kolory ożywiają chłodne, surowe oblicze betonu. Jednak jak w większości przypadków aranżacyjnych, przyda się umiar!

Dodaj komentarz